فاش

فاش می کنم حتی اگر فاحش باشد

نه شرقی نه غربی انثانی

  • ۲۱:۰۸

واژه ی جدیدی در آمده که حرفها در آن نهفته است،واژه ی"انثانی". انثانی یعنی انسانیت از نوع مونث، یعنی زنانگی یا دخترانگی. واژه ای نو برای روزگار نوست؛ روزگاری که در آن دخترانگی دارد منقرض می شود نه با انتخاب طبیعی بلکه با انتخاب اجباری یا انتخاب عمدی. دخترها مردانگی مصرف می کنند و معتاد می شوند و هر چه می گذرد دوز آن را می برند. این مردانگی را نه با فارنهایت، نه با کلوین و نه با هیچ مقیاس مادی دیگری نمیتوان اندازه گرفت. نه این که این اتفاق زیبا باشد بلکه زشت ترین رویدادی ست که در زندگی دیده ام زیرا هر زیبایی در جای خود نیکوست و غیر آن پسندیده نیست و چه بسا وقیحانه باشد. دیگر دو هزار و پانصد سال پیش نیست که پله ها را کوتاه بسازند تا گام های من و تو عشوه گری نکند، دیگر زمان کرشمه های دخترانه نیست، اکنون ما ترک می شویم که در خیابانهای پر ازدحام ابرشهرها بدویم تا شاید صدای جیغ ناهنجار ناخن های بلندمان به پشت پیراهن رهاکنندگان کشیده شود و آن زمان بدون اینکه گناه ذلیخا را به دوش بکشیم به ما نسبت عظیم الکید بودن می دهند. ما دختران امروز، آسیه نیستیم که با سنگ شکنجه شویم؛ امروز ما را می سوزانند با اسید، به ما تعرض می کنند اگر شرقی باشیم و چه گناه بزرگی اگر افغانی بودیم و چه بدتر مجازاتی گریبان گیر ماست.

نظام دیکتاتوری تام موحش وحشی امروز به نه گفتن های ما نه میگوید و اینگونه است که باید در خیابانها فقط مورد پرسش قرار گیریم و نه نیاوریم و چه مردانی شده اند بعضی زنان و اهلی این نظام درنده ی پایدارند. آن زمان که از آنها پرسیده شود «چند میگیری؟»، به گران ترین ارزانها قیمت گذاری می کنند و " وای بر کم فروشان".

ما دختران امروز اگر هوس سیب کنیم، به ما می گویند "آدم باش" و هنوز هم ما را از گناه حوا مبرا نمی دانند. ما هم چه مطیع شده ایم، دیگر آدم نما ها را از بهشتشان بیرون نمی کنیم؛ ما یاد گرفتیم که خودمان را از جهنم محو کنیم و حتی راه های مختلفی را برای آن آموختیم، با طناب،با قرص برنج، با تیغ و ... یا اگر اینکار فرار نکنیم حداقل آن است که خود آزاری را تجربه کنیم و آنقدر روح خود را بیازاریم که لطافت جسم را از دست دهیم . 

چه بد روزگاری شده است که دخترانش مرد و نامحرم شده اند و پسرانش نامرد و محرم.

  • ۲۹
احمد حیدری
چیزی نمیشه گفت واقعا. جز افسوس بر دوران و شرایط فعلی. :(
آریا
زیبا نوشتی خواهر گلم 
ممنون برادر گرامی.
علی رضا
سلام پیامم کلی و تبلیغی بود ارتباطی با مطلب شما نداشت. ممنون
سلام ببخشید اشتباه متوجه شدم.
مسـ ـتور
کاش همه چی درست بشه
انگار هیچی سر جای خودش نیست!
جهان را، خودمان را، چه می شود؟ نمی دانم!
ناشناس :)
عالی  نوشتین:)

ممنون.
Bahar 1999
خوب نوشتی عزیزمツ


مرسی بهار جان.
علی رضا
علوم جدید و تکنولوژی، مختص سبک زندگی ماده گرایی غرب بر محور تفکر اومانیستی است که محرّک آن نظام سلطه و سرمایه می باشد و مسلمانان نباید نظام آموزشی خود را بر اساس این علوم قرار دهند.

تمدن بدلی bornos.blog.ir
متشکرم بابت نظرتون اما لازمه توضیحی در این باره بدم. من چیز زیادی از تفکر اومانیستی یا اومانیسم نمیدونم ولی تا جایی که میدونم اگه منظور شما از این تفکر یه جور فردگرایی باشه احتمالا دچار سوءتفاهم شدین یا من نتونستم منظورمو درست ادا کنم. من نه تنها چنین گرایشاتی ندارم بلکه به شدت اونا رو نقض میکنم. این متنی که نوشتم بیشتر جنبه ی انتقادی داره از جنس مونث با آمیزه ای از جانبداری هایی که شاید حقشون باشه. این مطلب فقط از دردهای اجتماعی یه دختر جوون میگه که به قولی در جامعه ی اسلامی زندگی میکنه ولی بین هم نوعان خودش آمار بالایی از فساد، تن فروشی و خودکشی میبینه و رنج آورتر از اون استفاده ی شخصی بعضی از فرصت طلبان رو.
هدفم از نوشتن این متن فقط این بوده که بگم من طالب و خواستار انسانیت مونث گونه هستم از تمام زنان شرق و غرب و بس. باز هم بابت اینکه وقت گذاشتین این مطلبو خوندین و نظر یا انتقادتون رو نوشتین خیلی خیلی سپاسگزارم.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed By Erfan Powered by Bayan